Koniec domysłów, dosłownie przed chwilą Klub wydał oficjalne oświadczenie, w którym poinformował, że Slaven Bilić będzie nowym trenerem West Ham United F.C.

46-letni menadżer został piętnastym trenerem w historii klubu ze wschodniego Londynu, z którym podpisał umowę na 3 lata. Urodził się w miejscowości Split.

Slaven był kiedyś piłkarzem Młotów. Grał na pozycji obrońcy. W bordowo-błękitnym trykocie wystąpił blisko w 50 spotkaniach, strzelając dwie bramki (1996-1997).

Bilić jest drugim chorwackim trenerem, który obejmie posadę w klubie Premier League. Wcześniej prowadził takie zespoły jak Hajduk Split, reprezentację narodową Chorwacji, Lokomotiv Moskwa czy Besiktas Stambuł. To właśnie z Turcji Slaven przeniósł się do Londynu.

Chorwat może pochwalić się bardzo dobrymi statystykami. W swojej całej karierze trenerskiej, zespoły prowadzone pod jego wodzą, wygrywały w 55,16 % spotkań.

Jestem bardzo szczęśliwy z powrotu do West Ham’u. To klub z Premier League, najlepszej ligi piłkarskiej świata. To dla mnie wielkie wyzwanie i olbrzymia konkurencja z najlepszymi.

Zapamiętałem West Ham jako szczególny klub. Mój poprzedni, Besiktas, też był szczególny. Nie chodzi tu o dorobek, wielkość klubu, lecz o to, że West Ham to klub „kultowy”.

To wspaniałe miejsce do gry, czuję, że jestem w domu. To dla mnie duży zaszczyt i wielka odpowiedzialność, by zostać menadżerem The Hammers. Mam wiele do udowodnienia zarządowi, piłkarzom i kibicom.

Moim priorytetem, gdy wybieram klub, jest spojrzenie na jego ambicje. Kiedy rozmawiałem z przewodniczącymi i Karren Brady, to widać było, że West Ham to nie tylko przenosiny na Stadion Olimpijski. Zauważyłem ich determinację i ambicje, by zrobić z West Ham’u jeszcze większy klub, niż są obecnie. Dlatego był to dla mnie prosty wybór, widziałem, że chcą ze mną współpracować.

Drodzy kibice – dam z siebie jak najwięcej dobrego, razem możemy dokonać wielkich rzeczy.