Martin Samuelsen do końca sezonu został wypożyczony do występującego w League One Peterborough United. Norweg występował już w tym klubie w poprzednim sezonie i pokazał się z bardzo dobrej strony.

19-latek dołączył już do zespołu i pojechał z drużyną na poniedziałkowe spotkanie z pretendentem do awansu Scunthorpe United. Reprezentant Norwegii dostał również zgodę od West Hamu na grę w barwach Peterborough United w rozgrywkach FA Cup.

 – To wspaniale mieć Martina znów z powrotem w klubie. On jest tutaj uwielbiany przez graczy, personel i wszystkich kibiców. Jestem pewien, że da drużynie sporo jakości i nie możemy się doczekać, aby ponownie zagrał w naszym zespole. – powiedział trenerem The Posh Grant McCann

Dla Martina to już drugie wypożyczenie w tym sezonie. Pierwszą część sezonu spędził w Blackburn Rovers, ale Owen Coyle nie zbyt często korzystał z jego usług (4 występy) i przedwcześnie wrócił do Londynu.

W poprzedniej kampanii Samuelsen rozegrał dla Peterborough United 20 spotkań, w których zdobył dwa gole i zaliczył jedną asystę.