Młody utalentowany obrońca West Hamu Declan Rice podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt z klubem. Irlandczyk będzie bronił barw Młotów przynajmniej przez najbliższe trzy sezony. 

17-latek ma za sobą bardzo udany sezon i przebojem wdarł się do zespołu U21. Dodatkowo Rice był czołową postacią drużyny, która zdobyła w maju Barclays U21 Premier League Cup. W drużynie Development Squad rozegrał pięć spotkań.

Młodzieżowy reprezentant Irlandii dzięki swoim dobrym występom zdobył na koniec sezonu prestiżową nagrodę imienia Dylana Tombidesa.

 – To niesamowite uczucie podpisać trzyletni kontrakt z West Hamem i to jest naprawdę ekscytujące, że będę częścią tego klubu na Stadionie Olimpijskim. Najpierw otrzymałem stypendium, a potem po sześciu miesiącach podpisałem nowy kontrakt. – powiedział

 – Jestem bardzo szczęśliwy, że Reece Oxford i Josh Cullen wdarli się do pierwszego zespołu. Mam nadzieję, że pójdę w ich ślady i zaimponuję Slavenowi Biliciowi podczas okresu przygotowawczego. Mieliśmy kilku świetnych obrońców w klubie, takich jak: Bobby Moore, Rio Ferdinand czy Slaven Bilić. Chciałbym pójść w ich ślady. – dodał