West Ham United ogłosił na swojej oficjalnej stronie podpisanie umowy z niezwykle utalentowanym piłkarzem Domingosem Quiną. Portugalczyk po trzech latach opuścił Chelsea z powodu braku perspektyw na grę w pierwszym zespole w przyszłości. 

Ostatnie dni były bardzo dobre dla tego zawodnika. Quina wraz z reprezentacją Portugalii do lat 17 sięgnął po Mistrzostwo Europy i był jednym z najlepszych zawodników tego turnieju. Kapitan Portugalczyków strzelił jednego gola oraz zaliczył jedną asystę.

West Ham o podpis 16-latka pokonał wiele Europejskich klubów w tym Manchester United czy Arsenal FC. Były gracz akademii Benfiki Lizbona otrzymał dwuletnie stypendium i gdy w listopadzie skończy 17 lat to podpisze profesjonalny kontrakt z West Hamem.

Co ciekawe w ostatnim czasie angielska federacja piłki nożnej złożyła Quinie propozycję reprezentowania Anglii w przyszłości. Portugalczyk jest drugim młodym zawodnikiem, który w niedalekiej przeszłości trafił do wschodniego Londynu. Wcześniej do West Hamu trafił Toni Martinez z Valencii.

Natomiast swoje pierwsze profesjonalne kontrakty z klubem podpisali: Jahmal Hector-Ingram, Dan Kemp, Anthony Scully, Vashon Neufville, Moses Makasi, Tunji Akinola, Joe Powell oraz Grady Diangana.

 – Domingos trenował miesiąc z nami przed wyjazdem na Mistrzostwa Europy i chcieliśmy żeby poczuł atmosferę panującą w klubie oraz żeby poznał strukturę pracy naszego klubu. Domingos jest ekscytującym zawodnikiem młodego pokolenia i wie, że West Ham pomoże mu się rozwijać. Mamy nadzieję, że Quina pójdzie w ślady Martina Samuelsena, Reece’a Oxforda czy Reece’a Burke’a. – powiedział szef akademii West Hamu Terry Westley.