West Ham United ogłosił na swojej stronie internetowej pierwszy letni transfer. Kontrakt z klubem podpisał młody napastnik z Reading FC – Thierry Nevers. Jego umowa będzie obowiązywała do 30 czerwca 2024 roku z opcją przedłużenia o kolejny sezon.

Umowa zostanie sfinalizowana 9 czerwca, czyli w dzień otwarcia letniego okienka transferowego. 19-latek spędził w Reading FC dziewięć lat, ale postanowił rozwijać się we wschodnim Londynie.

Nevers może z powodzeniem występować jako środkowy napastnik i skrzydłowy. Na poziomie Premier League 2 rozegrał 25 spotkań i zdobył dziewięć bramek, w tym jedną przeciwko West Ham United. Na początku swojej przygody w klubie, będzie grał w zespole U-23.

– Ten ruch jest prawdopodobnie moim największym krokiem w dotychczasowej karierze. Jestem bardzo podekscytowany, widząc swoją przyszłość – mamy tutaj bardzo wiele możliwości. To bardzo ekscytujące – przyjść do historycznego klubu z Premier League. Pierwsza drużyna radzi sobie dobrze, a akademia ma świetną reputację wśród graczy, których sprowadziła. Nie mogę się doczekać kiedy rozpocznę przygotowania do sezonu – powiedział Nevers.

Głos na temat sprowadzenia utalentowanego zawodnika zabrał także szef akademii Młotów, Ricky MartinJestem podekscytowany i chciałbym ciepło przywitać Thierry’ego w West Ham United. Obserwowaliśmy go od kilku sezonów. Miał sporo imponujących występów i jesteśmy podekscytowani, że dołączy do naszego zespołu U-23. Mam nadzieję, że będzie miał udaną karierę w naszym klubie.

Thierry Nevers rozpocznie przygotowania do sezonu z zespołem U-23 pod koniec czerwca. Kilka dni później drużyna pojedzie na obóz.