West Ham United oficjalnie ogłosił, że James Collins odejdzie z klubu po wygaśnięciu kontraktu 30 czerwca. 

Walijczyk opuszcza Młoty po rozegraniu 214 oficjalnych spotkań w ciągu dziesięciu sezonów. Środkowy obrońca, który skończy w sierpniu 35 lat dołączył do klubu z Boleyn Ground w lipcu 2005 roku, wraz ze swoim przyjacielem Dannym Gabbidonem. Zadebiutował w drugiej rundzie Pucharu Ligi z Sheffield Wednesday we wrześniu tego samego roku. Za pierwszym razem spędził we wschodnim Londynie cztery lata po czym trafił do Aston Villi.

Były reprezentant Walii wrócił do klubu w 2012 roku i stał się podstawowym zawodnikiem pod dowództwem Sama Allardyce’a. Ostatni mecz Ginger Pele w koszulce Claret & Blue rozegrał 13 maja 2018 roku z Evertonem.

Chcielibyśmy szczerze podziękować za znakomitą służbę, jaką James pełnił w West Ham United na przestrzeni lat. Jego odwaga i zaangażowanie na boisku nigdy nie były kwestionowane, od czasu powrotu w 2012 roku do klubu odegrał swoją rolę w odradzaniu się klubu w Premier League. – oświadczyli David Gold i David Sullivan

Doceniamy to jak James jest popularny wśród naszych fanów, ale wraz z powołaniem nowego menedżera czuliśmy, że nadszedł właściwy czas, aby każdy poszedł własną drogą. Nie trzeba dodawać, że życzymy Jamesowi i jego rodzinie wszelkich sukcesów i zawsze będą mile widziani na Stadionie Olimpijskim. – dodali współwłaściciele The Irons

Były reprezentant Francji Patrice Evra również pożegna się z klubem 30 czerwca. 37-latek przybył do klubu w lutym 2018 roku i podpisał krótkoterminowy kontrakt. W koszulce Młotów zagrał pięć spotkań.

Z klubu odchodzi także trójka piłkarzy z akademii: Rihards Matrevics, Rosaire Longelo i Korrey Henry.

West Ham pragnie podziękować pięciu graczom, a w szczególności Jamesowi Collinsowi za ich ciężką pracę i zaangażowanie. Życzymy wszystkiego najlepszego w dalszej karierze.