Młody obrońca West Hamu Reece Oxford został wypożyczony do Borussii Möenchengladbach. 18-latek spędzi w Niemczech jeden sezon.

Anglik rozpocznie swoją przygodę z Bundesligą 1 lipca. Umowa nie zawiera opcji wykupu piłkarza.

 – To fantastyczna okazja dla Reece’a aby kontynuować swój rozwój. On zdobędzie doświadczenie na najwyższym europejskim poziomie. Reece będzie grał w lidze, która jest bardzo techniczna. To może mu ogromnie pomóc i dzięki temu może nauczyć się nowej kultury i zdobyć niezbędne doświadczenie życiowe. Wierzymy, że Reece ma ekscytującą przyszłość w West Hamie, ale teraz potrzebuje regularnej gry w pierwszym zespole, aby dalej się rozwijać. Życzymy mu wszystkiego co najlepsze w tej przygodzie i czekamy na jego powrót na koniec sezonu. – powiedział Slaven Bilić

 

Oxford zadebiutował w zespole Młotów w wieku 16 lat w starciu eliminacji Ligi Europejskiej z FC Lusitanos. Miesiąc później nasz zawodnik zaliczył pierwszy występ w Premier League z Arsenalem na Emirates Stadium. Dotychczas Anglik wystąpił w 16 oficjalnych meczach West Hamu.

W poprzedniej kampanii 18-latek był wypożyczony do Reading, ale tego czasu nie zaliczy do udanych. Reece często był pomijany przez Jaapa Stama i rozegrał tylko pięć spotkań.