Reece Oxford został wypożyczony z West Hamu do występującego w Bundeslidze Augsburga FC. Anglik spędzi w Niemczech pozostałą część sezonu 2018/19.

20-latek ma już doświadczenie związane z grą w Bundeslidze, gdyż w poprzednich rozgrywkach był wypożyczony w Borussii M’Gladbach (8 meczów). W nowym klubie będzie występował z numerem 5.

– Dzięki transferowi Reece’a Oxforda zyskaliśmy bardzo dobrego środkowego obrońcę. Zna Bundesligę, bo ostatnio był wypożyczony do Borussii Mönchengladbach i na pewno nie będzie miał większych trudności z aklimatyzacją. Może nam bardzo szybko pomóc – powiedział Stefan Reuter dyrektor Augsburga.

Bundesliga to wspaniała liga. Zauważyłem już to grając w Borussii Mönchengladbach. Dlatego cieszę się, że mogę teraz grać w FC Augsburg i zyskać więcej występów w Bundeslidze. Chcę pomóc zespołowi zdobyć jak najwięcej punktów w najbliższych tygodniach, aby później cieszyć się z utrzymania w lidze – wyznał po podpisaniu umowy Ox.

Augsburg obecnie zajmuje 15 miejsce w tabeli Bundesligi i szuka formy, aby poprawić swoje osiągnięcie z poprzednich rozgrywek (12 lokata).