West Ham United ogłosił na swojej oficjalnej strony pozyskanie utalentowanego napastnika Oladapo Afolayana za nieujawnioną kwotę.

20-latek dołączy do drużyny U23, która występuje w Premier League 2. Młody zawodnik został wypatrzony w klubie Solihull Moors, który gra w National League (piąty poziom rozgrywek w Anglii). Jego dobra gra przyciągnęła zainteresowanie klubów z Premier League i Championship. W tej kampanii Afolayan zdobył 11 goli i zaliczył jedną asystę w 30 grach.

Szybki napastnik, który podpisał z West Hamem trzyipółletni kontrakt nie może doczekać się gry w koszulce Claret & Blue.

 – To spełnienie marzeń. Ciężko pracowałem, aby tutaj dotrzeć i jestem wdzięczny za tą możliwość. – powiedział ciemnoskóry snajper, który grał w akademii Chelsea m.in. z takimi piłkarzami jak Dominic Solanke czy Tammy Abraham.

 – Zaczynałem w Chelsea i byłem tam do 15 roku życia. Potem moja rodzina przeprowadziła się do Kanady i grałem w Toronto FC. Jak wróciliśmy do Anglii to studiowałem inżynierię lądową na Uniwersytecie Loughborough. Kiedy nadarzyła się okazja to dołączyłem do Solihull w National League, ale teraz dostałem taka ofertę której nie mogłem odrzucić. – mówi zadowolony napastnik

 – Teraz przyszła okazja dołączyć do klubu, który gra w Premier League. West Ham zawsze był klubem, który dawał szansę młodym ludziom. Dlatego tutaj przeszedłem i chciałbym dostać się do pierwszego zespołu.

Głos w sprawie transferu piłkarza zabrał także szef akademii klubowej Terry Westley, który uważa, że Oladapo ma ogromny potencjał i rozwinie go we wschodnim Londynie.

 – Oladapo jest bardzo interesującym graczem pod wieloma względami i cieszymy się, że zdecydował się kontynuować swoją karierę z nami. Ma głód gry i chciałby grać na najwyższym poziomie. Jest agresywny, ma świetne tempo gry i talent do strzelania bramek, co robił regularnie w swoim pierwszym sezonie ligowym. Na razie Oladapo to melodia przyszłości i chciałbym podziękować Dave’owi Huntowi i jego zespołowi za zidentyfikowanie go i ukończenie transakcji.

 – Rywalizowaliśmy z wieloma klubami o Oladapo i czuliśmy, że nie możemy czekać do lata i musieliśmy wykonać ruch. Sprowadzenie go do West Hamu to bardzo dobra okazja.

Oladapo Afolayan pochodzi z Londynu i w akademii Chelsea grał z dwoma zawodnikami z West Hamu U23: Danem Kempem i Vashonem Neufvillem.

20-latek zadebiutuje w poniedziałek w spotkaniu Premier League 2 z Sunderlandem.