Angelo Ogbonna podpisał nowy długoterminowy kontrakt z West Ham United, który będzie obowiązywać do 30 czerwca 2022 roku. 

Środkowy obrońca, który przyszedł do zespołu Młotów w 2015 roku z Juventusu Turyn złożył podpis pod pięcioletnią umową przed startem drugiego sezonu klubu na London Stadium.

29-latek stracił większość drugiej części sezonu 2016/17 z powodu kontuzji, ale zanotował zwycięski powrót do zespołu w ostatniej kolejce Premier League w Burnley.

 

Włoch ma nadzieję, że zdrowie będzie mu dopisywać przez cały najbliższy sezon i jest zachwycony z nowej umowy z klubem ze wschodniego Londynu.

 – Jestem bardzo wdzięczny za nowy kontrakt. Nasze miejsce w tabeli w poprzednim sezonie było dość wysokie i czekamy na poprawę wyników w przyszłym sezonie. Nie mogę doczekać się powrotu na murawę. Myślę, że mamy długi sezon przed sobą i moim celem jest, abyśmy poprawili miejsce w tabeli. Skończyliśmy ubiegły sezon na 11 miejscu, ale byliśmy bardzo blisko pozycji numer 8. Wiemy, że możemy grać lepiej niż w minionych rozgrywkach. – powiedział popularny Oggy

 – Jestem podekscytowany i chcę pokazać swoją jakość na boisku. Wsparcie fanów zawsze jest niesamowite, nawet gdy miałem kontuzję. Mamy doświadczony zespół w tej chwili, co jest bardzo dobre. – dodał reprezentant Włoch

Po frustrujących pięciu miesiącach spędzonych na leczeniu urazu, Ogbonna z miłą chęcią ponownie stawi się na treningach u Slavena Bilicia i wyjedzie na zgrupowania do Austrii, Niemiec i Islandii.

29-latek był kluczowym zawodnikiem Młotów w pierwszym debiutanckim sezonie na angielskich boiskach. Rozegrał 39 meczów, a zespół zajął siódme miejsce w tabeli, które było najwyższą pozycją od 14 lat.

Jednym z najważniejszych momentów Włocha w koszulce Claret & Blue był gol w ostatniej minucie dogrywki na Boleyn Ground z Liverpoolem w FA Cup.

Teraz Ogbonna podpisał nową umowę z klubem i ma nadzieję dać fanom jeszcze więcej wspaniałych chwil w najbliżsych latach.

 – Fani są bardzo ważni dla nas. Nie mogę porównywać naszych fanów z innymi kibicami, ponieważ jesteśmy West Ham United, jesteśmy więcej czymś więcej niż klubem. Jesteśmy rodziną. Dla mnie najważniejsze jest, że nawet na naszym nowym stadionie mamy tłum ludzi za sobą. To sprawia, że gra nam się lepiej.

 – Jestem bardzo podekscytowany początkiem sezonu. Nie mogę doczekać się meczu z Manchesterem United, ale nie tylko ja, również cały zespół. Każdy chce się pokazać, ale my musimy się skupić i przygotować do tego meczu pracując ciężko w pre-season. – zakończył defensor, który ma na swoim koncie 60 meczów barwach The Irons