Oficjalnie: Obiang został Młotem!

West Ham United pozyskał pomocnika Sampdorii Genua, Pedro Obianga. Po udanych testach medycznych, reprezentant hiszpańskiej młodzieżówki związał się z londyńskim klubem czteroletnią umową. Wartość transferu nie została ujawniona, ale media spekulują, że Młoty wyłożyły na 23-latka 4,7 miliona funtów.

Obiang w poprzednim sezonie wystąpił w 35 meczach Sampdorii i został uznany za jedno z odkryć rozgrywek Serie A. W walce o pozyskanie Hiszpana, West Ham pokonał m.in Tottenham oraz AC Milan.

W zespole Slavena Bilicia wychowanek Atletico Madryt ma zastąpić Alexa Songa. Utalentowany defensywny pomocnik jest trzecim wzmocnieniem Młotów po Stephenie Hendrie oraz Darrenie Randolphie.

Jestem bardzo zadowolony z podpisania kontraktu. Rozmawialiśmy z klubem już od dłuższego czasu, ale teraz dostałem szansę żeby tutaj przyjechać. Pojechałem na wakacje po zakończeniu sezonu i oczekiwałem na wiadomość, gdzie i kiedy mam się stawić by podpisać umowę z tym klubem. – powiedział zachwycony Hiszpan

Jestem bardzo podekscytowany, aby grać w Premier League. To styl futbolu, który pomoże mi się rozwijać jako zawodnik, ale również jako człowiek, więc to wszystko będzie dobre dla mnie. Myślę, że Bilić jest menedżerem, który może tutaj zrobić wielkie rzeczy. Wiem, że był piłkarzem West Hamu i zrobił wiele dla chorwackiej reprezentacji. On jest menedżerem, który lubi grać ładny futbol i ja taki też lubię. Jestem pewien, że będziemy razem dobrze współpracować. – zakończył nowy nabytek Młotów

Pedro Obiang rozpoczynał swoją karierę w hiszpańskim CD Avance AD Naya, po czym przeniósł się do akademii Atletico Madryt. Stamtąd w wieku 16 lat przeszedł do Sampdorii Genua. Łącznie dla tego klubu wystąpił w 128 meczach. Ponadto piłkarz ma za sobą występy w młodzieżowych reprezentacjach Hiszpanii do lat 17,19 oraz 21.

West Ham Poland

FREE
VIEW