West Ham United poinformował dziś rano, że nowym menedżerem klubu został David Moyes. 54-letni Szkot podpisał z popularnymi Młotami 2,5-letni kontrakt z możliwością zerwania umowy po zakończeniu obecnego sezonu.

Były menedżer Preston North End, Evertonu, Manchesteru United, Realu Sociedad i Sunderlandu pracował w Premier League przez 14 lat. W ostatnich dziewięciu sezonach, jego drużyny aż osiem razy kończyły rozgrywki w najlepszej ósemce.

Moyes trzykrotnie był wybierany najlepszym menedżerem w Premier League w latach 2003, 2005 i 2009. Otrzymał także 10 statuetek za najlepszego menedżera miesiąca.

Zanim Szkot zastąpił Sir Alexa Fergusona w Manchesterze United to miał kapitalny okres w Evertonie. Z The Toffees m.in. awansował do eliminacji Ligi Mistrzów, grał w Lidze Europy oraz finale Pucharu Anglii.

 – Chciałbym powitać Davida w West Ham United. To wyjątkowa chwila dla mnie i dla Davida Golda, ponieważ od prawie ośmiu lat w WHU po raz pierwszy zatrudniamy menedżera w trakcie sezonu. Potrzebujemy kogoś z doświadczeniem i znajomością Premier League. Uważamy, że David jest właściwym człowiekiem, który odwróci naszą sytuację i wyciągnie z piłkarzy wszystko co najlepsze. Jest bardzo ceniony i szanowany. – powiedział David Sullivan

 – Udowodnił w Evertonie, że ma świetne cechy menedżerskie i czujemy, że West Ham United jest klubem, który Davidowi da możliwość pokazania swoich największych cech ponownie.

Moyes spotka się z swoimi nowymi piłkarzami we wtorek w Rush Green. Pierwszy mecz West Ham pod wodza Szkota rozegra 19 listopada na Vicarage Road z Watfordem.