West Ham United za pośrednictwem swojej strony internetowej poinformował o zakontraktowaniu doświadczonego golkipera Davida Martina z Millwall.

Syn legendy Młotów Alvina Martina podpisał dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny sezon.

Podpisanie kontraktu z West Ham United to moje spełnienie moich marzeń i mojej rodziny. Dorastałem przy klubie i przyjście do mojego klubu z dzieciństwa to absolutne marzenie. Gdy widzisz wpływ fanów Młotów na grę zespołu to masz gęsią skórkę. Fani West Hamu są genialni i to fantastyczne, że będę częścią tego klubu. Zawsze jestem pozytywnie nastawiony i cieszę się, że będę trenował każdego dnia z takim podejściem i będę konkurował z Łukaszem Fabiańskim i Roberto – powiedział 33-latek po podpisaniu umowy.

Dyrektor sportowy West Hamu Mario Husillos przywitał Davida Martina w klubie i uważa, że Anglik zapewni dobrą konkurencję Łukaszowi Fabiańskiego i Roberto. Były bramkarz Millwall został zarekomendowany przez trenera bramkarzy Młotów Xaviego Valero.

– Cieszymy się z podpisania umowy z Davidem Martinem. Był podekscytowany naszym projektem od pierwszej chwili kiedy z nim rozmawialiśmy. Oprócz wiedzy o jego karierze i ostatnim sezonie w Championship, mieliśmy doskonałe raporty o jego profesjonalizmie ze strony Xaviego Valero, który pracował z nim w Liverpoolu. Oczywiście teraz cieszymy się, że mamy go w klubie – tłumaczy Argentyńczyk.

Urodzony w Romford zawodnik rozpoczynał swoją karierę w wieku 19 lat w Wimbledonie i pozostał w klubie do czasu przekształcenia się w MK Dons. W styczniu 2006 został pozyskany przez triumfatora Ligi Mistrzów Liverpool. W czasie pobytu na Anfield Anglik był wypożyczany do Accrington Stanley, Leicester City, Tranmere Rovers i Leeds United.

W 2010 roku wrócił do MK Dons gdzie spędził siedem lat. We wrześniu 2017 roku przeniósł się do Millwall i rozegrał 15 meczów w ciągu dwóch sezonów.

Na poziomie międzynarodowym Martin grał w reprezentacji Anglii w kategoriach wiekowych od U-16 do U-20. W 2005 roku zdobył wicemistrzostwo Europy do lat 19.

Przybycie Martina i Roberto do klubu z London Stadium utoruje drogę Nathanowi Trottowi do zdobycia niezbędnego doświadczenia na wypożyczeniu w Championship.