West Ham United poinformował za pośrednictwem oficjalnej strony klubu, o podpisaniu nowego kontraktu z Emmanuelem Longelo. 20-latek złożył podpis pod umową obowiązującą do 30 czerwca 2023 roku. W kontrakcie zapisano możliwość przedłużenia o kolejny sezon.

Lewy obrońca ma już za sobą pierwszy występ w seniorskim zespole Młotów. We wrześniu ubiegłego roku zadebiutował w spotkaniu Pucharu Ligi z Hull City. Rozegrał wówczas 21 minut. W obecnym sezonie Longelo rozegrał najwięcej minut ze wszystkich zawodników w drużynie do lat 23, w Premier League 2. Wystąpił w 25 spotkaniach i zaliczył pięć asyst.

Wychowanek WHU dorastał w okolicach Boleyn Ground i dołączył do akademii klubowej jako 10-latek. Podpisanie nowej umowy jest dla niego zwieńczeniem świetnego sezonu.

– To dla mnie ogromne osiągnięcie, ale także dla mojej rodziny. Wszyscy włożyliśmy w to wiele ciężkiej pracy, więc jestem dumny i szczęśliwy. Miałem 10 lat kiedy dołączyłem do klubu i jestem w nim już 11 lat. Ten sezon jest prawdopodobnie moim najlepszym jak do tej pory. Nie spodziewałem się, że tak szybko zadebiutuję w pierwszym zespole, ale dzięki ciężkiej pracy nadarzyła się taka okazja. Mam nadzieję, że ją wykorzystałem – powiedział „Manny”.