West Hamowi udało się pozyskać napastnika jeszcze w tym okienku transferowym. Nowym nabytkiem został ogłoszony Jordan Hugill, którego ostatnim klubem było Preston North End. Oficjalna kwota odstępnego nie została podana.

Jordan Hugill ma 25 lat i mierzy 183 cm wzrostu. W swoim poprzednim zespole był ustawiany zazwyczaj jako wysunięty napastnik. Dla swojego byłego klubu grał od sezonu 2015/2016. Licząc wszystkie rozgrywki, rozegrał w sumie 109 spotkań, w których strzelił 30 bramek. W tym sezonie w 29 meczach zanotował 10 trafień oraz 2 asysty. Jego głównymi zaletami są siła, gra tyłem do bramki oraz gra głową.

Anglik jest absolwentem Glenn Hoddle Academy. Następnie grał na niższych szczeblach brytyjskiej piłki, między innymi w Whitby, Hartlepool, Tranmere czy Port Vale, z którego trafił do Preston.

Nie została ujawniona oficjalna kwota transferu do West Hamu, choć specjaliści przewidują iż oscyluje ona w granicach od 3 do 10 milionów funtów. Jordan Hugill podpisał 4-letnią umowę. W barwach Młotów będzie występował z numerem 12.