West Ham United z radością potwierdził na swojej oficjalnej stronie pozyskanie Joe Harta z Manchesteru City. 71-krotny reprezentant Anglii trafił do zespołu Młotów na zasadzie rocznego wypożyczenia. 

Klub nie ujawnił kwoty za wypożyczenie, ale według nieoficjalnych doniesień ten biznes wyniósł WHU od dwóch do 4,5 miliona funtów. Ponadto Londyńczycy zagwarantowali sobie opcję wykupu 30-latka po sezonie za około 10 milionów funtów.

Hart nie może doczekać się gry w koszulce Młotów i pokazania swoich umiejętności przed fanami Claret & Blue.

 – Dla mnie najważniejsza jest gra w piłkę i możliwość przejścia do tego klubu jest czymś absolutnie niesamowitym. Nie mogę się doczekać sezonu i gry w Premier League w tak wielkim klubie jakim jest West Ham United. Zawsze lubiłem grać przeciwko Młotom. – powiedział Anglik

 – Jestem po rozmowach ze Slavenem Biliciem. On wykonuje tu znakomitą robotę. Podobnie było, gdy pracował w chorwackiej kadrzeOstatni rok był zabawny i cieszyłem się grą w Serie A dla Torino. Teraz jestem gotowy do powrotu i cieszenia się z gry w tak fantastycznej lidze. 

Reprezentant Anglii będzie miał okazję spotkać się z kolegami z Manchesteru City podczas meczu towarzyskiego w Reykjawiku 4 sierpnia.

 – Nigdy nie zmienię tego co myślę o Manchesterze City, bo dla mnie zawsze będzie to wyjątkowy klub. Klub jako całość i fani zawsze byli dla mnie wyjątkowi. Niestety nie będę mógł zagrać z nimi w lidze, ponieważ nie będę do tego uprawniony. Nie mogę doczekać się rozpoczęcia sezonu na Old Trafford. – dodał 30-letni golkiper