Młody bramkarz Młotów, Sam Howes dołączył do zespołu Wealdstone na zasadzie wypożyczenia. 18-latek z drużynie występującej w Vanarama League South spędzi miesiąc.

Wysoko oceniany reprezentant Anglii do lat 19, będzie miał szansę zadebiutować w nowym zespole w najbliższą sobotę podczas starcia ligowego z Chelmsford City.

Howes jest jedną z największych perspektyw w akademii West Hamu. Jak do tej pory rok 2014 był najlepszy w karierze golkipera. Zawodnik bowiem otrzymał nagrodę Youth Hammer of the Year oraz wywalczył z reprezentacją Anglii do lat 17 Mistrzostwo Europy. Ponadto latem 2014 roku gracz przebywał na obozie pierwszej drużyny Młotów w Nowej Zelandii i wystąpił w sparingu z Sydney FC.

W poprzednim sezonie 18-latek rozegrał 32 spotkania w rozgrywkach U21 oraz U18.

Golkiper numer cztery w klubie dołączył do 11 innych zawodników wypożyczonych do innych klubów. Są to: Matthew Jarvis (Norwich City), Diego Poyet (MK Dons), Doneil Henry (Blackburn Rovers), Reece Burke (Bradford City), Martin Samuelsen (Peterborough United), Elliot Lee (Blackpool), Josh Pask (Dagenham & Redbridge), Sam Westley (VVV Venlo), Tim Brown (Chelmsford City) oraz Clarke Bogard (Tilbury).