West Ham United na swojej oficjalnej stronie ogłosił pozyskanie utalentowanego pomocnika Nathana Hollanda. 18-latek podpisał z klubem z London Stadium trzyipółletnią umowę. 

Były piłkarz Everton związał się kontraktem do 2020 roku i będzie występował w tym sezonie w zespole U23. Jego debiut w koszulce Młotów zaplanowany jest na poniedziałek, kiedy to West Ham zagra z Leicester City.

Holland jest ofensywnym pomocnikiem i może grać z powodzeniem na skrzydle jak i pozycji numer 10. Ponadto nowy nabytek klubu jest reprezentantem Anglii do lat 19.

 – To niesamowite i muszę powiedzieć, że jestem trochę w szoku. Kiedy po raz pierwszy Terry Westley oprowadził mnie po klubie i przedstawił pracownikom to wszyscy byli bardzo gościnni. Klub pokazał wielką wiarę we mnie, a ja po prostu chcę spłacić dług zaufania i dobrze grać w piłkę. Ten klub jest jak rodzina. Wszyscy są blisko siebie. Myślę, że takie relacje mogą mi pomóc. Lubię być bezpośredni. Chciałbym zaliczać wiele asyst i pokazać ludziom swoje umiejętności. Lubię dużo dryblować i współpracować z kolegami z zespołu. Mam nadzieję, że dodam temu zespołowi dodatkowej jakości. – powiedział Holland

 – London Stadium jest zdecydowanie najładniejszym stadionem w Premier League. Jeśli uda mi się kiedyś zagrać na tym stadionie to będzie dla mnie spełnienie marzeń. Slaven Bilić naprawdę ciepło mnie przyjął. Powiedział, że będzie się mną opiekował. Jestem naprawdę szczęśliwy, że podpisałem umowę. – dodał

18-latek dołączył do Evertonu w wieku dziewięciu lat i grał w klubie z Merseyside w każdej grupie wiekowej. Holland doskonale zna się z Reecem Oxfordem z gry w młodzieżowych reprezentacjach Anglii. W tym sezonie pomocnik rozegrał jeden mecz w Premier League 2.