West Ham United na swojej oficjalnej stronie poinformował o pozyskaniu obiecującego napastnika Toniego Martineza z Valencii CF. Bramkostrzelny gracz w ciągu czterech ostatnich sezonów zdobył ponad 100 bramek dla juniorskich zespołów Nietoperzy.

Reprezentant Hiszpanii U17 podpisał z londyńskim klubem trzyletnią umowę, która wejdzie w życie 1 lipca 2016 roku. Jednak dzięki uprzejmości działaczy Valencii, 18-latek może już zacząć treningi z West Hamem, gdyż to znacznie przyspieszy jego aklimatyzację w Anglii.

Urodzony w Murcii gracz był częścią reprezentacji U19, podczas Mistrzostw Europy w 2015 roku, kiedy to Hiszpanie sięgnęli po trofeum. W tym sezonie Martinez rozegrał osiem spotkań w młodzieżowej Lidze Mistrzów (1 goli i 3 asysty). Jego zespół odpadł w 1/8 rozgrywek po rzutach karnych z późniejszym triumfatorem Chelsea.

Dla mnie to świetna okazja do rozwoju i mam nadzieję, że będę jak najdłużej w tak wielkim klubie. Dołączyłem do tego klubu dla tego, że West Ham robi wielkie postępy. Decyzja została podjęta szybko, bo to genialna możliwość do dołączenia do ciekawego klubu w Premier League. – powiedział Hiszpan

toni martinez

Jestem napastnikiem i zwykle jestem porównywany do Fernando Torresa. On jest bardzo twardym zawodnikiem. Jestem napastnikiem, ale lubię również wracać się po piłkę i pracować dla zespołu. Premier League to jedna z najpopularniejszych lig w Hiszpanii. Jest to fantastyczna okazja dla mnie i spełniam marzenie trafiając do wielkiego klubu z Premier League. Perspektywa gry dla 60 tysięcy ludzi w przyszłym sezonie, przykuwa moją uwagę i to, że nasz obecny stadion ma taką historię też. Mam nadzieję, że wkrótce zagram w pierwszym zespole. – zakończył Toni Martinez

Młody snajper początek swojej kariery we wschodnim Londynie spędzi w zespole Development Squad, jednak szef akademii Młotów Terry Westley jest przekonany, że w niedługim czasie Martinez stanie się częścią pierwszego zespołu.