West Ham United ogłosił oficjalnie pozyskanie obiecującego napastnika Manchesteru United Ashleya Fletchera. 20-latek podpisał z klubem ze wschodniego Londynu czteroletnią umowę.

Tym samym Anglik stał się szóstym zawodnikiem, który tego lata dołączył do West Hamu. Wcześniej na London Stadium trafili: Havard Nordtveit, Domingos Quina, Toni Martinez, Sofiane Feghouli oraz Gokhan Tore.

Reprezentant Anglii do lat 20 ostatnie pół roku spędził na wypożyczeniu w Barnsley i znacznie przyczynił się do awansu tego klubu do Championship. W meczu finałowym play-off Fletcher zdobył bramkę przeciwko Millwall. Kontrakt zawodnika z klubem z Old Trafford wygasł 30 czerwca i Młoty muszą zapłacić Czerwonym Diabłów tylko ekwiwalent za wyszkolenie.

Utalentowany snajper przeszedł testy medyczne w Spire Roding Hospital przed uzgodnieniem warunków kontraktu i teraz nie może doczekać się gry dla West Hamu.

 – Jestem bardzo podekscytowany, że tutaj jestem. West Ham jest ogromnym klubem, a ja jestem po prostu szczęśliwy, że mogłem tutaj trafić i dalej rozwijać się piłkarsko. Myślę, że jest to klub z wielkimi ambicjami. Mają bardzo dobrych graczy i ostatni sezon był dla klubu wyjątkowy. Udało im się zakończyć kampanię na bardzo dobrym miejscu. West Ham to klub z wielkimi tradycjami i świetną akademią. Mam nadzieję, że dostanę tutaj swoją szansę. – powiedział Fletcher

W minionym sezonie 20-latek rozegrał 26 spotkań dla Barnsley, w których zdobył dziewięć goli oraz zaliczył cztery asysty.