Stało się coś, na co wszyscy kibice czekali od bardzo dawna – West Ham w końcu dokonał swojego pierwszego letniego transferu. Na London Stadium sprowadzony został pomocnik Ajaxu Amsterdam, Edson Álvarez.

Młoty wreszcie zaczynają się rozpędzać na rynku transferowym. Po sprzedaży Declana Rice’a przedstawiciele klubu długo zastanawiali się, jak najlepiej spożytkować zarobione pieniądze, aczkolwiek z uwagi na sprzeczne opinie osób zasiadających w komitecie ds. rekrutacji, nic szczególnego nie dochodziło do skutku. Po długich tygodniach poszukiwań i negocjacji niemożliwe stało się możliwe – West Hamowi udało się zakupić niezwykle cenionego gracza, jakim jest Edson Álvarez.

Meksykanin przenosi się na Wyspy po 4 latach spędzonych w stolicy Holandii. Dla tamtejszego Ajaxu wystąpił w 147 meczach, a do jego największych osiągnięć należą dwa mistrzostwa Holandii oraz triumf w rozgrywkach o Puchar Holandii. West Ham zapłacił za niego około 35 milionów funtów, a na mocy kontraktu obowiązującego do 2028 roku gracz ma zarabiać około 100 tysięcy funtów tygodniowo. Álvarez będzie występować z numerem 19.

– Niezmiernie cieszę się, że mogę tu być. Transfer do Premier League to naprawdę ogromny kamień milowy w mojej karierze i już nie mogę się doczekać, aby móc wystąpić przed kibicami West Hamu. Liga angielska jest jedną z najlepszych na świecie, dlatego będzie to dla mnie zarówno wielki zaszczyt, jak i niebywałe wyzwanie, aby dobrze się zaprezentować i zapewnić drużynie sukcesy.

Również David Moyes wyraził swoje ogromne zadowolenie, podkreślając dumę, jaką zapewniła mu możliwość współpracy i wspieranie 25-latka w jego dalszym rozwoju:

– Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi, że Edson dołączy do naszego zespołu. Wiedzieliśmy, że wzmocnienie linii pomocy jest naszym priorytetem, dlatego jego przyjście jest dla nas niezwykle ważne. Álvarez to naprawdę doświadczony piłkarz, który z pewnością wniesie dużo jakości do składu. Nie możemy się doczekać, aby zobaczyć jego umiejętności na boisku.

Edson, witamy na pokładzie!