West Ham United dokonał swoje pierwszego zimowego transferu. Tak jak spekulowano, nowym podopiecznym Sama Allardyce’a został Doneil Henry. Kanadyjczyk podpisał z klubem długoterminowy kontrakt, a kwota za jąką piłkarz przeniósł się na Upton Park nie została ujawniona. Nieoficjalnie mówi się, że West Ham zapłacił za 21-latka, półtora miliona funtów.

14-krotny reprezentant Kanady, w ostatnim czasie był zawodnikiem Toronto FC, gdzie był wypożyczony z cypryjskiego, Apollonu Limassol. Tego utalentowanego stopera Allardyce’owi polecił Ryan Nelsen. Trener Toronto FC, był podopiecznym Big Sama kiedy ten był menedżerem Blackburn Rovers. W zespole West Hamu będzie występował z numerem 25 na koszulce.

– To dobrze uczucie, mieć możliwość trenowania i grania w klubie Premier League i być jego częścią. Ja po prostu chcę się dobrze wkomponować i dostać się do zespołu jak najszybciej. Miałem dobre relacje z Ryanem Nelsem i zawsze chciałem zobaczyć jak to jest grać w klubie na wysokim poziomie i teraz miałem okazję tutaj przyjechać. – powiedział szczęśliwy Henry

– Zacząłem karierę w Akademii Toronto FC w wieku 16 lat. Już po roku byłem graczem pierwszego zespołu. Teraz chcę się stale rozwijać i być coraz lepszym piłkarzem. Mam 21 lat i chcę być od razu ważną częścią zespołu. Mam nadzieję, że gdy dostanę swoją szansę to ją wykorzystam. Kocham walczyć na boisku i jestem dumny z moich czystych kont i współpracy z bramkarzem. – mówi Kanadyjczyk

– W Kanadzie jest wielu utalentowanych graczy, którzy czekają tylko na możliwość trenowania w silnych zespołach. Myślę, że szkolenie młodzieży w moim kraju jest na naprawdę wysokim poziomie. Osobiście chciałbym grać tak szybko jak to możliwe. Wiem, że muszę zdobyć szacunek piłkarzy jak najszybciej. Chcę po prostu ciężko pracować i kontynuować swoją karierę. – zakończył nowy nabytek Młotów.

Na temat umiejętności i przydatności Henry’ego do zespołu Claret & Blue wypowiedział się sternik West Hamu, Sam Allardyce. Ponadto Big Sam ciepło wspomina Ryana Nelsena.

– Ryan był moim kapitanem przez kilka lat w Blackburn. Zadzwonił do mnie i powiedział mi o Doneilu. Powiedział, że ten chłopak ma potencjał. I Premier League to wszystko czego on potrzebuje. Przy odrobinie treningów z nami może być naprawdę klasowym obrońcą. Ryan mówił, że ma wszystkie cechy, aby być dobrym graczem. – mówi Big Sam

– Zainwestowaliśmy w niego w najbliższej przyszłości i mamy nadzieję, że uda mu się zagrać w tym sezonie. Jeśli oczywiście będzie tak trenował jak Ryan mówił. Jeśli nie, to na pewno w dalszej przyszłości tak się stanie. – kończy menedżer Młotów.