West Ham United potwierdził na swojej oficjalnej stronie wypożyczenie Josha Cullena i Reece’a Burke’a do Boltonu Wanderers. Piłkarze będą grać w klubie z Championship do końca grudnia. 

Obaj zawodnicy we wtorek trenowali po raz pierwszy z nowymi kolegami i szansę debiutu mogą otrzymać już w niedzielę, kiedy to Bolton zagra na Macron Stadium z Leeds United w pierwszej kolejce ligowej.

 – To doskonała okazja dla Reece’a i Josha, aby dalej robili postępy takie jak w ostatnich sezonach. Obaj są obiecującymi piłkarzami i pokazali dobrą postawę, jakość i temprament, dzięki którym mają przyszłość w West Ham United. Oczywiście jeśli nadal będą tak się rozwijać. Byłem pod wielkim wrażeniem jaki wpływ wywarli na pierwszy zespół podczas pre-season. Jednak najważniejsze jest, aby grali regularnie, bo to bardzo ważne dla nich na tym etapie rozwoju. – powiedział Slaven Bilić

 – Ostatnio bardzo długo rozmawiałem z nimi. Oni wiedzą co mają robić i doszliśmy do wniosku, że regularna gra na poziomie Championship jest dla nich teraz najlepszym rozwiązaniem. Championship da im możliwość rywalizacji z drużynami i zawodnikami, którzy walczą o Premier League i z pewnością będzie to dla nich ogromne przeżycie. 

 – Bolton jest dobrym klubem ze znakomitym menedżerem Philem Parkinsonem, który zna zarówno Reece’a jak i Josha. My będziemy na bieżąco śledzić ich postępy. Życzę im wszystkiego najlepszego i czekam na ich powrót do zespołu w przyszłym roku. – zakończył Super Slav