Craig Dawson po sezonie zostanie wykupiony z Watfordu. Środkowy obrońca zwiąże się z klubem umową do 30 czerwca 2023 roku – taką informację podała dziś oficjalna witryna klubowa.

Doświadczony trafił do Londynu na zasadzie rocznego wypożyczenia z Watfordu. W umowie została zapisana klauzula, dzięki której piłkarz może przenieść się na stałe do West Hamu, gdy rozegra 15 spotkań w Premier League. Wczorajszy występ z Wolverhampton był dla Anglika właśnie piętnastym występem i zapis wszedł w życie.

Według ExWHUemployee, kwota transferu ma wynieść około 2,2 miliona funtów.

Przenosiny do West Hamu były świetnym posunięciem, a gra w klubie z takimi tradycjami to jest przywilej. W zespole panuje wspólnota, świetna atmosfera i mamy świetną jakość. Jestem podekscytowany tym sezonem i tym co może przynieść moja przyszłość w tym klubie. Klub ma wielki potencjał i możemy wiele osiągnąć – powiedział Dawson.

Głos na temat pozyskania 30-latka na zasadzie transferu definitywnego zabrał też menedżer Młotów David Moyes:Postawa, występy i wpływ na zespół jaki miał Craig pokazują dlaczego zasługuje na stałą umowę. Przyszedł do klubu z bogatym doświadczeniem w Premier League i było to dla nas naprawdę ważne. Musiał być cierpliwy, ale gdy dostał szansę to wykorzystał ją obiema rękami. Zawsze staramy się ulepszyć nasz skład, a transfer definitywny Craig z pewnością się w to wpisuje. 

W piętnastu rozegranych spotkaniach, Dawson zdobył trzy gole. Gdy piłkarz przebywał na murawie, Młoty wygrały dziewięć spotkań, trzy zremisowały oraz trzy razy przegrały.