West Ham United oficjalnie ogłosił, że Conor Coventry podpisał nowy kontrakt z klubem do 2023 roku. Umowa zawiera także opcję przedłużenia o kolejny sezon. 

Środkowy pomocnik jest w klubie od 10 roku życia i sukcesywnie przechodził wszystkie szczeble juniorskie, aż do pierwszej drużyny, w której ma już na koncie dwa występy.

19-latek oprócz świetnych występów w drużynie U-23 prezentuje się równie dobrze na arenie międzynarodowej. Zagrał we wszystkich siedmiu spotkaniach reprezentacji Irlandii do lat 21 i ma spore szanse na wyjazd na Mistrzostwa Europy w 2021 roku.

To dla mnie bardzo ważny dzień, to jest coś o czym marzyłem odkąd przybyłem do klubu w wieku 10 lat. Pracowałem na to od bardzo dawna. Kiedy przychodzisz do tego klubu i jesteś tutaj codziennie przez tyle lat to oznacza dla ciebie więcej niż można sobie wyobrazić. Przyjechałem do klubu jako dziecko i stałem się mężczyzną. Oczywiście najważniejsze jest to, że kolejne 3,5 roku spędzę w klubie, co daje mi pewność, że w tych latach będę miał szansę przebić się do pierwszej drużyny – powiedział Irlandczyk po podpisaniu umowy.

Chcę grać w pierwszym zespole West Hamu. Właśnie dlatego podpisałem kontrakt i mam nadzieję, że w nadchodzących latach zostanę piłkarzem pierwszego zespołu. 

W tym sezonie Conor Coventry zagrał w jednym spotkaniu pierwszego zespołu z Newport County w Pucharze Ligi. Regularnie gra natomiast w drużynie rezerw, gdzie wystąpił w 13 meczach.