Utalentowany bramkarz Joseph Anang podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt z West Ham United. Ghańczyk złożył podpis pod trzyletnią umową, która jest ważna do czerwca 2021 roku.

18-latek trafił do zespołu Młotów w lipcu 2017 roku, ale przez rok musiał czekać na pozwolenie na pracę na Wyspach Brytyjskich i dopiero teraz udało się podpisać umowę.

Nastolatek jest zadowolony z szansy, którą daje mu klub i nie może doczekać się swojego dalszego rozwoju we wschodnim Londynie.

Dzisiejszy dzień jest dla mnie bardzo ważny. Nie było mi łatwo na początku. Od kiedy trafiłem do West Hamu trenowałem bardzo ciężko. Byłem tylko skoncentrowany na pracy i to przyniosło efekty. Dzisiejszy dzień jest wspaniały i jest bardzo dumny. – powiedział Anang

Adrian i Joe Hart w zeszłym sezonie bardzo mi pomogli na boisku i poza nim. Wiele się od nich nauczyłem i jestem im wdzięczny za pomoc. Z niecierpliwością czekam na dalszą pracę z takimi postaciami jak Łukasz Fabiański i mam nadzieję, że sporo się od niego nauczę. On jest bardzo doświadczonym facetem. 

W przyszłym sezonie moim celem jest gra w zespole U23, ale wiem, że w klubie są naprawdę świetni bramkarze. Wszystko zależy od ciężkiej pracy. Chcę pokazać ludziom, że ciągle chce być coraz lepszym bramkarzem. Moją długoterminową ambicją jest gra w pierwszym zespole. – zakończył młody bramkarz