West Ham United ogłosił dziś transfer Alexa Krala. Czeski pomocnik został wypożyczony do końca sezonu, ze Spartaka Moskwa, z opcją wykupu za 12 milionów funtów. 

23-latek dołącza do swoich dwóch rodaków, którzy już odgrywają znaczącą rolę, z drużynie Młotów – Vladimira Coufala i Tomasa Soucka.

Defensywny pomocnik w swojej karierze rozegrał już ponad 150 meczów, w klubowej piłce oraz rozegrał ponad 20 meczów w reprezentacji Czech.

Kral jest czwartym nowym graczem Młotów, pozyskanym w tym okienku transferowym, po Alphonse Areoli, Nikoli Vlasiciu i Kurtcie Zoumie.

– Cieszę się, że mogę powitać Alexa w West Hamie! Zapewni nam dobrą rywalizację w środku pola. To kolejny młody i utalentowany gracz, który naszym zdaniem poradzi sobie w Premier League. Początkowo go wypożyczamy i mamy nadzieję, że w trakcie sezonu jego wkład w zespół będzie ważny, szczególnie przy napiętym terminarzu. Alex jest uznanym graczem w Czechach i mamy nadzieję, że ma podobne cechy i głód piłki jak Coufal i Soucek – powiedział David Moyes.