Sean Adarkwa podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt z West Ham United. Umowa środkowego napastnika z klubem z London Stadium będzie obowiązywała do 2020 roku.

Adarkwa w październiku skończył 18 lat, po czym przebił się do zespołu Młotów U-23. W Premier League 2 rozegrał 10 meczów, w których zdobył dwa gole przeciwko Swansea City i Manchesterowi City.

Marzeniem młodego snajpera jest przebicie się do pierwszego zespołu West Hamu, a pomóc w tym mają treningi indywidualne z Carltonem Colem. Obaj panowie współpracują od kilku miesięcy.

– Jestem bardzo zadowolony. Grałem w piłkę od wielu lat, zacząłem w wieku sześciu lat, więc to fajne uczucie, że zostałem zawodowym piłkarzem. Jestem wdzięczny klubowi za pokładaną wiarę we mnie i czuję, że jestem gotów kontynuować swój rozwój. Oglądałem mecze West Hamu odkąd byłem dzieckiem i większość moich przyjaciół to kibice Młotów. To świetne uczucie dla mnie i dla nich! – powiedział po podpisaniu kontraktu Adarkwa.

– Bardzo dobrze mi się współpracuje z Cartlonem Colem, ponieważ on grał na najwyższym poziomie i daje mi bardzo dobre wskazówki, na temat rzeczy nad którymi muszę mocniej popracować, aby poprawić swoją grę. Dużo pracujemy nad stroną piłkarską, ogólnie w akademii jest dużo ludzi, którzy są dobrymi ludźmi, więc u nas zawsze panuje przyjemna atmosfera.