Napastnik West Hamu, Mipo Odubeko został wybrany najlepszym piłkarzem w kwietniu, w rozgrywkach Premier League 2. Dzięki fantastycznym występom Irlandczyka, Młotom udało się uniknąć degradacji.

W kwietniu 18-latek zdobył pięć bramek. Zaliczył hat-tricka w starciu ze swoim byłym klubem, Manchesterem United, trafił też dwukrotnie do siatki przeciwko Evertonowi.

– Dobrze jest wygrać tą nagrodę. Cele, które sobie wyznaczyłem pomogły mi w zdobyciu nagrody. Jestem za to wszystkim wdzięczny. Naszym celem było utrzymanie w pierwszej dywizji. Weszliśmy w kwiecień z ciężkim terminarzem – mieliśmy na rozkładzie Chelsea, Manchester United, Everton i Manchester City. Mieliśmy kilka fantastycznych spotkań. Udało nam się utrzymać i cieszę się, że mogłem odegrać swoją rolę i pomóc zespołowi – powiedział młody napastnik.

Odubeko rozegrał w tym sezonie dwa spotkania w pierwszym zespole West Hamu i jak sam przekonuje – w przyszłym sezonie chciałby grać częściej i zdobywać jeszcze więcej bramek.

– Trenuje z wspaniałymi zawodnikami każdego dnia. Są tu tacy zdolni gracze jak Declan Rice czy Jesse Lingard, oraz doświadczeni jak Mark Noble. Uczę się od nich każdego dnia. Lubię z nimi przebywać. Mam nadzieję, że uda nam się awansować do europejskich pucharów, a potem będę rozgrywał więcej meczów i strzelał jeszcze więcej goli – dodał Mipo.

W całym sezonie Odubeko zdobył 14 goli w 14 występach dla zespołu West Hamu U-23. W pierwszym zespole zagrał w FA Cup przeciwko Stockport County i Manchesterowi United. W Premier League nie zadebiutował choć szesnastokrotnie zasiadał na ławce rezerwowych.