West Ham United może być w toku zakulisowych rozmów, aby podpisać tego lata kontrakt z Jesse Lingardem na zasadzie darmowego transferu.

Tak twierdzi dziennikarz talkSPORT Alex Crook, który powiedział, że przeprowadzka za granicę jest prawdopodobna dla Lingarda, ale Młoty wciąż mają nadzieję na jego podpis.

Jesse spędził cztery miesiące na wypożyczeniu na London Stadium w zeszłym sezonie – obydwie strony były bardzo zadowolone z tej współpracy. Fani West Hamu również pokochali 29-latka. Zdobył dziewięć bramek i cztery asysty w zaledwie 16 meczach Premier League dla Młotów.

Lingard powrócił do Manchesteru United zeszłego lata pod trochę fałszywym pretekstem, że będzie grał regularnie. Oczywiście tak się nie stało i teraz jego czas na Old Trafford dobiega końca. Czy David Moyes nadal desperacko pragnie sprowadzić Jessego z powrotem na londyński stadion?

West Ham w trwających rozmowach w celu podpisania kontraktu z Jesse Lingardem

Na początku tego miesiąca pojawiła się informacja, że Moyes zażądał od zarządu Młotów, aby latem ponownie sprowadzili Anglika. Jak sytuacja wygląda dziś? Alex Crook zasugerował, że Szkot nie stracił nadziei na zawarcie umowy z 32-krotnym reprezentantem Anglii.

Wcześniej mówiono o przeprowadzce Jesse’go za granicę. Myślę, że w tej chwili wyglądałoby to na bardziej prawdopodobne niż kontrakt z West Hamem, ale jestem pewien, że rozmowy nadal toczą się w tle – powiedział Crook.

Teddy Sheringham, były napastnik Czerwonych Diabłów i Spurs, powiedział Jessemu Lingardowi już w styczniu, że powinien podpisać kontrakt z West Hamem, pomimo zainteresowania Newcastle United i powtarza to do dziś. Wiadomo, że Sroki podjęły zimą starania, aby sprowadzić rozgrywającego Manchesteru United do St. James’ Park, ale negocjacje załamały się po tym, jak Manchester zażądał wysokiej opłaty za wypożyczenie.

Mówiono, że Lingard był rozczarowany, że ten ruch się załamał po jego zmaganiach o czas gry na Old Trafford. Wygląda na to, że 29-latek opuści swój klub tego lata – jego kontrakt wygasa pod koniec sezonu

Uważa się, że reprezentant Anglii jest także na radarze wielu klubów, w tym PSG, Juventusu, nadal Newcastle i West Hamu, jednak to właśnie w Młotach pokazał swój prawdziwy charakter.

Sheringham powiedział: Myślę, że dobrze pasuje do West Hamu i świetnie się w nim spisywał, kiedy grał na wypożyczeniu. Stracił dużo futbolu w tym sezonie, ale był fantastyczny grając dla Davida Moyesa.

Oczywiście chcielibyśmy zobaczyć tego zawodnika z powrotem na London Stadium tego lata, jednak mamy nadzieję, że David Moyes po prostu nie zmarnuje całego letniego okna transferowego na pogoń za 29-latkiem. Szkot ma znacznie większe cele do zrealizowania.

Jeśli West Ham prowadzi rozmowy o podpisaniu kontraktu z Lingardem, to świetnie. Powinna paść jednak prosta odpowiedź: TAK lub NIE od Jesse’go. Jeśli nie chce przyjść, istnieje wiele innych sensownych opcji dla Młotów.