Harwood-Bellis ma tylko rok do końca kontraktu na Etihad Stadium, ale City trzyma się mocno swojej ceny wywoławczej w wysokości 15 milionów funtów. Leeds United i West Ham United należą do klubów, które są zainteresowane pozyskaniem zawodnika w letnim okienku transferowym.

Jak donosi brytyjski tabloid, z Fulham pojawiło się również zainteresowanie 21-letnim angielskim obrońcą, który ostatni rok spędził na wypożyczeniu w Burnley i pomógł im wywalczyć awans z Championship do Premier League.

The Sun on Sunday podaje, że Manchester City jest zdecydowane sprzedać reprezentanta Anglii do lat 21 za 15 milionów funtów

W The Guardian możemy przeczytać, że West Ham w zaciszu „pracował nad umową” dla Harwooda-Bellisa. Rzekomo Młoty  usilnie starają się pozyskać 21-latka, co jest ciosem dla działaczy Leeds, którzy widzieliby gracza w swoich szeregach. Według najnowszych doniesień, przy cenie wywoławczej w okolicach 15 milionów funtów, nie są jednak skłonni do rozpoczęcia negocjacji.

West Ham będzie grał w Premier League w następnym sezonie, a także wystąpi w Lidze Europejskiej UEFA

Leeds po spadku, zagra w Championship. Dlaczego Harwood-Bellis miałby przenosić się na stałe do klubu z niższej ligi, skoro ma szansę dołączyć do znanego zespołu Premier League? Zawodnik pokazał już, że jest bardzo dobry na poziomie Championship, a kolejnym krokiem w jego karierze byłaby regularna gra w najwyższej angielskiej lidze.

Reprezentant Anglii był członkiem drużyny Three Lions U-21, która tego lata wygrała Mistrzostwa Europy i zrobił wrażenie podczas wypożyczenia do Burnley w zeszłym roku. Harwood-Bellis jest wysoko oceniany, ale jeszcze nie przebił się do pierwszego składu Man City pod wodzą Guardioli.