Według francuskich doniesień West Ham jest chętny do pozyskania prawego obrońcy Arsenalu Mathieu Debuchy’ego. Działacze Kanonierów są gotowe sprzedać Francuza za około pięć milionów funtów. Do rywalizacji o 30-latka chce się włączyć również Olympique Lyon.

Debuchy drugą połowę minionej kampanii spędził na wypożyczeniu w Bordeaux. Gracz stracił miejsce w składzie Arsenalu na rzecz Hectora Bellerina i jego przyszłość na Emirates Stadium dobiega końca. Arsene Wenger nie widzi miejsca w zespole dla byłego gracz OSC Lille i ma zamiar sprzedać Debuchy’ego, przede wszystkim dla tego, że obrońca ma jeszcze trzy lata kontraktu z Arsenalem.

Innym prawym obrońcą, który jest łączony z West Hamem jest Gregory Van der Wiel. Holender odchodzi po tym sezonie z PSG, gdyż nie zdecydował się przedłużyć umowy z Mistrzem Francji. Oznacza to, że 28-latek mógłby trafić na Stadion Olimpijski za darmo.

We wszystkich rozgrywkach w minionej kampanii Debuchy rozegrał tylko 16 spotkań. 7 w barwach Arsenalu oraz 9 w zespole Bordeaux.