Świetnie informacje napłynęły dziś do nas z Londynu! Kontrakt z West Ham United przedłużył Michail Antonio. Nowa umowa napastnika będzie obowiązywała do 30 czerwca 2023 roku. 

30-letni zawodnik Młotów ma za sobą kapitalny rok, w którym zdobył 12 bramek w 23 występach i odegrał kluczową rolę w utrzymaniu bytu WHU w Premier League w ubiegłym sezonie. Szczególnie udany dla Mikeya był lipiec 2020, w którym to strzelił osiem goli i zdobył nagrodę dla najlepszego piłkarza Premier League właśnie w tym miesiącu.

Antonio obecnie zajmuje czwarte miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców w historii West Hamu w Premier League. Przez 5,5 roku we wschodnim Londynie uzbierał ich 39.

– Osiem goli strzeliłem w ciągu miesiąca, więc mam teraz 2,5 roku, aby zobaczyć ile uda mi się strzelić goli i jak daleko zajdę. Chciałbym dobić do 50 bramek zdobytych w Premier League. Jestem tutaj pięć i pół roku, a w tym sezonie będzie sześć lat. Gdy wygaśnie mój kontrakt minie 8 lat. Zanim podpisałem kontrakt z Młotami to najdłużej w jednym klubie byłem dwa sezony. To pokazuje jaką pracę wykonałem w West Hamie. Byłem w stanie zabezpieczyć swoją sytuację i rozwijać się jako zawodnik – powiedział zachwycony Antonio.

W tym sezonie Anglik rozegrał siedem spotkań w Premier League, trafiając trzykrotnie do siatki. Obecnie wraca do siebie po kontuzji i niedługo ma być gotowy do gry w zespole Davida Moyesa.

Na nowy kontrakt w West Hamie czeka jeszcze kilku zawodników, a wśród nich m.in. Łukasz Fabiański i Fabian Balbuena. O ich przyszłości dowiemy się z pewnością już niebawem.