Jak podają brazylijskie źródła, West Ham jest blisko pozyskania środkowego obrońcy Corinthians Fabiana Balbueny. Oba kluby miały się już porozumieć w sprawie odstępnego, a sam zawodnik przyjął ofertę kontraktu.

Fabian Cornelio Balbuena Gonzale bo tak właściwie nazywa się Paragwajczyk, jest 26-letnim obrońcą, który zanotował 7 występów w drużynie narodowej.  Przez całą swoją karierę reprezentuje kluby z Ameryki Południowej. Początkowo grał w rodzimej lidze, a od 2016 roku reprezentuje barwy klubu z Sao Paulo – Corinthians. Do popularnego brazylijskiego zespołu trafił za około 1,5 miliona Euro.

Nie jest natomiast znana kwota transferowa, jaką miałby zapłacić West Ham. Źródła bliskie klubowi Paragwajczyka uważają jednak, że oba kluby dość szybko doszły do porozumienia, a zawodnik i jego agent bez problemu zaakceptowali propozycję kontraktową, która zwiąże Balbuenę z West Hamem na 4 lata.

Gdyby ten ruch doszedł do skutku, zakończona zostałaby ciągnąca się od dłuższego czasu saga transferowa związana z Alfiem Mawsonem ze Swansea.