Jermaine Defoe jest celem numer jeden West Hamu jeśli chodzi o obsadę pozycji środkowego napastnika na zimowe okienko transferowe. Jeśli jednak nie udałoby się ściągnąć doświadczonego Anglika to klub może postarać się o transfer Shane’a Longa z Southampton.

West Ham uważa, że 34-letni Defoe może zagrać jeszcze na bardzo wysokim poziomie przez minimum 1,5 roku i warto skusić się na ten transfer. Jednak Daily Mail podaję, że klub rozważa również pozyskanie Irlandczyka Shane’a Longa. Ten ruch jednak może wydawać się mało prawdopodobny, ponieważ byłemu graczowi WBA często przytrafiają się kontuzję. Dodatkowo w drużynie Southampton uraz leczy inny z napastników Charlie Austin, a Sofiane Boufal weźmie udział w Pucharze Narodów Afryki. Nic dziwnego więc, że Claude Puel chce zatrzymać piłkarza na St Mary’s Stadium.

W tym sezonie Long nie popisuje się wybitnie skutecznością, ponieważ zdobył tylko jednego gola w 22 spotkaniach. Poprzedni sezon był dużo lepszy dla tego gracza, bo trafił 10-krotnie w 28 meczach Premier League.