Jarrod Bowen to niekwestionowanie jeden z liderów West Hamu w bieżącym sezonie. Anglik pod względem statystyk należy do ścisłej czołówki Premier League – tylko on i Mohamed Salah zanotowali ligowe double-double. Według Daily Mail, zachwyceni formą 25-latka włodarze West Hamu chcą go nagrodzić nową, lukratywną umową, która podwoiłaby jego dotychczasowe zarobki.

Obecny kontrakt skrzydłowego Młotów, który wygasa w czerwcu 2025 roku, gwarantuje mu wynagrodzenie rzędu 60 tysięcy funtów tygodniowo. Niewykluczone, że w ramach nowej ugody jego pensja wzrosłaby do poziomu 120 tysięcy funtów. W mediach wielokrotnie mówiło się, że zakontraktowaniem Bowena są zainteresowane topowe angielskie kluby, a w szczególności Liverpool. David Moyes ma jednak nadzieję, że 25-latek zostanie we wschodnim Londynie i będzie kluczowym ogniwem składu West Hamu w przyszłym sezonie.

Biorąc pod uwagę postawę Jarroda Bowena w kampanii 2021/22, niejednokrotnie spekulowano także na temat powołania go do reprezentacji Anglii. Ostatnimi czasy coraz częściej słychać, że Gareth Southgate wreszcie zdecyduje się na zaproszenie zawodnika na czerwcowe zgrupowanie przed meczami Ligi Narodów. Byłaby to jego pierwsza wizyta w ośrodku St. George’s Park.

Jarrod Bowen w trwającym jeszcze sezonie wystąpił w 50 meczach we wszystkich rozgrywkach, w których udało mu się zanotować imponującą liczbę 18 bramek oraz 13 asyst.