Aktualny kontrakt Slavena Bilicia obowiązuje przez jeszcze dwa sezony, jednak włodarze Młotów już już myślą o przedłużeniu. Chorwat propozycję nowej umowy miałby otrzymać na początku przyszłego sezonu, lub na początku 2017 roku.

West Ham po przyjściu Slavena Bilicia stał się drużyną nie do poznania. W obecnym sezonie jest jedną z rewelacji Premier League. Młoty zajmują 5 miejsce w ligowej tabeli i mają wyłącznie punkt starty do czwartego Manchesteru City. Prócz tego zespół jest w ćwierćfinale FA Cup. Te znakomite wyniki sprawiły, że włodarze zaczęli poważnie myśleć o przedłużeniu kontraktu z SuperSlavem, który wygasa po sezonie  2017/2018. Rozmowy najprędzej rozpoczną się po obecnym sezonie. Jednak bardziej prawdopodobne jest to, że panowie usiądą do rozmów na początku 2017 roku.

Jestem pewien, że Slaven będzie naszym przez następne lata, a nie tylko przez jeden sezon. Dlatego chcemy zaproponować mu kontrakt w styczniu, a może nawet już po zakończeniu obecnego sezonu. – powiedział David Sullivan, prezes West Hamu.