Havard Nordtveit powiedział w wywiadzie pomeczowym dla oficjalnej strony klubowej, że jego zespół miał bardzo trudne zadanie w poniedziałkowy wieczór i ciężko grało się drużynie praktycznie przez cały mecz 10 na 11 zawodników. 

 – Taka decyzja w takim meczu jest bardzo trudna. Gdy graliśmy w równych składach do 15 minuty to wyglądaliśmy bardzo dobrze. Mieliśmy kilka przyzwoitych akcji i graliśmy kombinacyjnie. Ale potem Feghouli został wyrzucony z boiska. Trudno gra się w 10 przeciwko takiej drużynie jak Manchester United. Ale to jest część futbolu. Graliśmy nieźle i byliśmy dobrze skonsolidowani w obronie. Staraliśmy się wykorzystywać nasze kontrataki. Mieliśmy kilka okazji do zdobycia gola, ale Antonio miał najlepszą. – powiedział Norweg

 – Rashford jest bardzo szybkim facetem. Oczywiście nie mam zamiaru zrzucać winy za gola na to, że graliśmy dwa mecze w ciągu dwóch dni. Zawsze trudno gra się z Manchesterem United, kiedy twój kolega z zespołu został wyrzucony z boiska. Walczyliśmy dobrze podczas meczu. Gdy przegrywaliśmy jednym golem to mieliśmy szansę na zdobycie punktu, a przy odrobienie szczęścia nawet trzech. – powiedział były piłkarz hiszpańskiej Salamanci.

W tym sezonie Nordtveit rozegrał dla Młotów 16 spotkań, w których zaliczył jedną asystę.