Kapitan West Hamu Mark Noble w wywiadzie dla Timesa przyznał, że rozumie dlaczego Marko Arnautović chce odejść z klubu i trafić do Chin.

Austriak chce opuścić London Stadium, a jego brat i jednocześnie agent Danijel zwrócił się do klubu, aby pozwolili na transfer 29-latka.

Shanghai SIPG oferowało Młotom 35 milionów funtów, ale oferta została odrzucona. Klub być może zgodzi się na odejście Arniego za około 50 milionów.

Arnie powiedział mi: Mark cokolwiek się stanie, to nie mam na to wpływu. Ale tak długo jak gram dla tego klubu to zamierzam dać z siebie 100%. I to widzieliśmy w sobotę. On jest fantastyczny gdy gra. Czy mamy nadzieję, że nie odejdzie? Oczywiście, bo prawdopodobnie jest on naszym najlepszym zawodnikiem. Ale zawsze uważam, że krótka jest piłkarska kariera. Pracujesz do 35 roku życia, a potem musisz znaleźć inne zajęcie. Na pięć lat jedziesz do Chin i możesz zarabiać 400 tysięcy funtów tygodniowo. 

– Jeśli jesteś realistą to zawsze możesz zobaczyć punkt widzenia piłkarza. On ma dzieci i chce zabezpieczyć ich przyszłość. Oczywiście tutaj zarabia fantastyczne pieniądze, ale pieniądze w Chinach to inna para kaloszy – wyznał Mr.West Ham.