West Ham United z przyjemnością poinformował o przyznaniu wyróżnienia dla Marka Noble’a za zasługi dla klubu. Ta prestiżowa nagroda to dowód uznania dla zawodnika i za jego pracę jaką włożył w grę w bordowo-błękitnych barwach. 

Kapitan klubu odbierze to wyróżnienie w poniedziałek Wielkanocny 28 marca 2016 roku podczas pokazowego spotkania pierwszej drużyny West Hamu z zespołem West Ham All-Stars. Cały dochód z biletów zostanie przekazany na cele charytatywne.

Mark Noble dołączył do klubu z Upton Park w 2000 roku w wieku 13 lat. Swojego debiutu w pierwszym zespole doczekał się w 2004 roku przeciwko Southend United w Pucharze Ligi. Ponadto gracz został dwukrotnie uhonorowany nagrodą Hammer of the Year. Obecnie Piłkarz powoli zbliża się do rozegrania 350 spotkaniach w koszulce Młotów (obecnie ma ich 341). Popularny Nobes nie krył swojej radości z tej prestiżowej nagrody.

Jestem ogromnie zaszczycony i wdzięczny klubowi, że ta nagroda zostanie mi przyznana podczas takiego meczu na Boleyn Ground. To jest miejsce z którego pochodzę i to jest właśnie mój klub. Nawet nie marzyłem o tym, że taka nagroda zostanie mi przyznana na stadionie, na którym śmiałem się, płakałem i wiwatowałem zarówno jako fan i jako piłkarz. – powiedział 28-latek

Każdy wie jakie znaczenie ma dla mnie West Ham, a możliwość podzielenia się moją radością z zawodnikami, którzy mnie wychowali piłkarsko będzie fantastyczne. To będzie wielki dzień dla rodzin, przyjaciół i tak licznej grupy fanów. Jestem dumny i zadowolony i chcę powiedzieć, że wszystkie wpływy z mojego jubileuszu będą przekazane na trzy organizacje charytatywne. Richard House Children’s Hospice, Help of Heroes oraz DT38 Foundation. – dodał szczęśliwy zawodnik Młotów

Mark to współczesny Mr.West Ham, więc to normalne, że powinien zostać nagrodzony, bo to będzie jego 12 sezon jako zawodnika pierwszego zespołu. Mark jest ogromnie zasłużonym człowiekiem dla West Hamu, zarówno na boisku jak i poza nim. Ten jubileusz to będzie uznanie dla jego kariery w koszulce claret & blue. To wielka oznaka dla człowieka, że wszystkie wpływy chce przekazać na trzy organizacje charytatywne, które znaczą tak wiele dla niego jak i dla wszystkich w klubie. Mecz został zaplanowany na poniedziałek wielkanocny na popołudnie. Czyli ludzie w każdym wieku mogą przyjść na Boleyn Ground i zobaczyć swoich dawnych bohaterów po raz ostatni. Jesteśmy pewni, że to będzie niezapomniane wydarzenie. – napisali właściciele klubu, David Gold i David Sullivan.