Nikola Milenkovic spędził większość letniego okienka transferowego wiązany z przejściem do West Ham United. Jego sytuacja kontraktowa z Fiorentiną i twierdzenia o porozumieniu w sprawie ułatwienia transferu przyciągnęły uwagę kilku klubów, z których Młoty są nadal najbliżej.

Milenkovic w połowie sierpnia podpisał odnowienie kontraktu z La Viola, co praktycznie zabiło perspektywę transferu w tym okienku. Jednak przedłużenie jest krótkie, bo tylko do czerwca 2023 roku, więc cała sytuacja transferowa została po prostu odsunięta.

Pozyskanie zawodnika może stanowić wyzwanie dla angielskich klubów, ponieważ Atletico Madryt zamierza także rywalizować o gracza

Wiadomo więc, że ponownie planowana jest przeprowadzka Milenkovica, a West Ham jest jedynym klubem Premier League, którego nazwa faktycznie pojawia się wśród transferowych ekspertów.

Stwierdzono: Milenkovic był „bardzo blisko” podpisania kontraktu z Młotami latem, więc zakłada się, że drużyna Davida Moyesa znów będzie chętna na rozmowy, a Milenkovic rozważy taki ruch.