Francuz ma teraz okazję pokazać, dlaczego klub zapłacił za niego rekordową kwotę 45 milionów funtów. Jeśli Moyes postawi na Hallera, będzie oczekiwał, że napastnik będzie walczył z sercem, bo tego poprostu brakowało do tej pory w jego grze.

Haller ma szansę wyjść w podstawowej „11” pierwszy raz od 7 marca, kiedy to zagrał przed lockdownem przeciwko Arsenalowi. Nie rozpoczął jeszcze meczu drużynowego w tym sezonie. Jeśli więc dostanie szansę jutro, powinien być tak zmobilizowany, jak to tylko możliwe.

Haller był fenomenalny we Frankfurcie w swoim ostatnim sezonie w Niemczech. Strzelił 20 bramek i zaliczył 12 asyst w zaledwie 39 meczach. Był jednym z najlepszych graczy w Bundeslidze i przyczynił się do zdobycia 40 procent bramek Eintrachtu.

Klopp pamięta „niesamowitego Hallera” z Niemiec

Jurgen Klopp ostrzegł podczas przedmeczowej konferencji Liverpoolu, że pomimo nieobecności Michaila Antonio, West Ham ma bardzo dobrego napastnika. Miał na myśli Sebastiena Hallera.

Przyznał, że kontuzjowany Antonio jest w tym sezonie rewelacyjny, ale podkreślił swój podziw dla zawodnika, który najprawdopodobniej go zastąpi.

Klopp przypomniał dziennikarzom, że Haller miał niesamowity sezon we Frankfurcie. Chwalił go jako dobrego, szybkiego, fizycznego i genialnego w powietrzu zawodnika. Pochwalił także klub za sprytny biznes transferowy w ciągu ostatnich 18 miesięcy dodając, że wszystko zaczyna działać na korzyść Młotów.

Prawdopodobnie Klopp ma rację, zakładając, że to Haller będzie wybrany zastępcą Antonio, ale Moyes może mieć zupełnie inny plan w zanadrzu.

Nie znam go tak dobrze w Anglii, ale znam go z Niemiec. Zagrał niesamowity sezon lub dwa we Frankfurcie i był wspaniałym napastnikiem […] Inny typ, ale dobry piłkarz, również wystarczająco szybki, a przede wszystkim fizycznie równie silny, jeśli nawet teraz nie silniejszy, genialny w powietrzu” – podsumował Klopp.

Większość  sukcesów Hallera w Niemczech wiązała się ze wspaniałym partnerstwem strzeleckim z Luką Joviciem. Spośród 17 bramek, które zdobył młody Serb, 14 trafień miało miejsce w 15 meczach u boku Sebastiena Hallera.

To po prostu pokazuje, że Haller ma ogromne możliwości, których jeszcze nie widzieliśmy w West Ham.

Haller nie znalazł jeszcze swojego Jovica w West Hamie

Kibice spodziewają się, że w ten weekend zobaczą 100 procent jego wysiłku. Najtrudniej jest patrzeć na zawodnika, który czasami sprawia wrażenie, że nie jest zainteresowany tym co się dzieje na boisku

Miejmy nadzieję, że w sobotę pojawi się frankfurcka wersja Sebastiena Hallera. To jego szansa, by zabłysnąć w wielkim stylu w prawdopodobnie najtrudniejszym meczu West Ham w tym sezonie.  Haller nie może zawieść ani kibiców ani menadżera. Ale przede wszystkim musi sam sobie pokazać, że jest ważną częścią londyńskiej ekipy.