Pomimo nasilających się plotek o odejściu, Ben Johnson najprawdopodobniej podpisze nowy kontrakt i przedłuży swój pobyt na London Stadium. Anglik jest związany z West Hamem od początku swojej kariery.

West Ham oraz przedstawiciele Johnsona negocjowali warunki ewentualnej nowej umowy od kilku miesięcy, aczkolwiek przez długi czas strony nie zdołały dojść do porozumienia. Media zaczęły więc nagłaśniać temat spekulując, że 24-latek zrezygnował z dalszych rozmów i wraz z końcem sezonu jest gotów odejść jako wolny zawodnik.

Ben Johnson w meczu z Brighton, styczeń 2024

Johnson stracił miejsce w składzie i przez długi czas mecze oglądał z perspektywy trybun. Zmiana nastąpiła mniej więcej w połowie sezonu – West Ham borykał się z problemami kadrowymi, wobec czego David Moyes zdecydował się dać mu szansę. Anglik pokazał się z dobrej strony, występując zarówno na swojej nominalnej pozycji bocznego obrońcy, jak i w środku pola.

Do końca jego bieżącej umowy pozostawało zaledwie kilka miesięcy, dlatego też klub zaczął badać grunt pod jego przedłużenie. Kością niezgody były jednak wymagania ze strony przedstawicieli zawodnika, co spowodowało, że Młoty zrezygnowały z dalszych prób kontynuacji współpracy. Do gry o przyszły podpis Johnsona weszły więc inne drużyny na Wyspach, m.in. Crystal Palace, Leeds i Rangers.

Na przygotowanej przez West Ham liście zawodników, którzy opuszczą klub po zakończeniu kampanii 2023/24 nazwiska Bena jednak nie było. Pojawiła się jednak informacja, że The Hammers nadal pracują nad nowym kontraktem dla swojego wychowanka. Jak się okazuje, sytuacja obróciła się o 180 stopni i Johnson na 99% zostanie na London Stadium na kolejne lata.

Ben Johnson po meczu z Fulham, kwiecień 2024

Ważną rolę w zmianie nastawienia piłkarza odegrał nowy szkoleniowiec, Julen Lopetegui. Hiszpan przekazał Johnsonowi, że ten nadal znajduje się w jego planach i ma nadzieję, że będzie walczyć o miejsce w pierwszej jedenastce. 24-latek odrzucił więc przedkładane mu przez inne zespoły oferty i zdecydował się na pozostanie w swoim ukochanym klubie.

Dziennikarze na Wyspach informują, że Ben Johnson w najbliższych dniach podpisze nowy, długoterminowy kontrakt.