Trzy kluby występujące w Bundeslidze chciałyby w letnim okienku transferowym pozyskać piłkarza West Hamu Håvarda Nordtveita. O Norwega zabiegają Bayer Leverkusen, VFL Wolfsburg i Hoffenheim.

 – Gra w Premier League zawsze była moim marzeniem. Teraz mam wielką szansę i nie mogę się doczekać – mówił po transferze z Borussii M’Gladbach do West Hamu reprezentant Norwegii. Rok później jego sen może się zakończyć ponowną grą w Bundeslidze.

W minionym niedawno sezonie 26-latek rozegrał 21 meczów w koszulce Młotów i nie zaliczy go do udanych. Jednym z rozwiązań dla piłkarza jest powrót do Niemiec. W Gladbach reprezentant Norwegii był bardzo szanowany i wyrobił sobie markę za naszą zachodnią granicą.

Najpoważniej zainteresowani Nordtveitem są działacze Hoffenheim, którzy potrzebują wzmocnień przed pierwszym w historii klubu występie w Lidze Mistrzów. Były piłkarz Arsenalu miałby zastąpić w klubie Sebastiana Rudego (przenosi się do Bayernu). Wolfsburg i Leverkusen również śledzą poczynania pomocnika, ale przeszkodą może być jego kontrakt z West Hamem wygasający dopiero w 2021 roku.