Jarrod Bowen, jest podobno na radarze Newcastle United. 26-latek był w przeszłości na ich liście życzeń i może stać się ponownie celem tego lata. Reprezentant Anglii, który ma na swoim koncie cztery występy w reprezentacji swojego kraju, obecnie chce pomóc drużynie Davida Moyesa w utrzymaniu się w Premier League.

Newcastle podobno zidentyfikowało skrzydłowego West Hamu, jako potencjalny cel, na nadchodzące transferowe lato. Sroki walczą obecnie o miejsce w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie, a ich szanse zostały zwiększone przez powrót do formy w ostatnich tygodniach.

Drużyna Eddiego Howe’a zwyciężyła w czterech meczach z rzędu, pokonując odpowiednio Wolverhampton Wanderers, Nottingham Forest, Manchester United i West Ham United

Według raportu talkSPORT, Bowen jest „obserwowany” przez Newcastle przed następną kampanią i być może będą w stanie zaoferować mu grę w Lidze Mistrzów, jeśli sprawy potoczą się po ich myśli. Mówi się, że Eddie Howe jest „wieloletnim wielbicielem” byłego zawodnika Hereford.

Odkąd Bowen przeniósł się na London Stadium w styczniu 2020 roku, udowodnił, że jest nieocenionym zawodnikiem dla Hammers, a jego forma doprowadziła do uznania przez selekcjonera Reprezentacji Anglii

Uważa się też, że drużyna Newcastle przegapiła walkę o Bowena w styczniu 2020 roku, kiedy West Ham wygrał wyścig o podpisanie go z Hull City. Przed przejściem na London Stadium był gwiazdą Tygrysów i strzelił 54 gole w 131 meczach we wszystkich rozgrywkach podczas swojego pobytu w East Yorkshire. Od tego czasu kontynuował swoją formę w West Hamie w ostatnich latach i strzelił 37 bramek w 143 meczach. Jego kontrakt z Młotami wygasa w czerwcu 2025 roku.

Niemniej jednak Bowen prawdopodobnie rozważy przedłużenie kontraktu tylko wtedy, gdy West Ham zachowa status Premier League i utrzyma swój udział w Europie. Ten ostatni zostanie osiągnięty w tym sezonie tylko wtedy, gdy klub wygra Ligę Konferencji Europy.

Obecnie istnieje niepewność co do pozycji menadżera, a włodarze klubu mogą być przeciwni sprzedaży Bowena i Rice’a w tym samym okienku transferowym.