West Ham United w sobotnie popołudnie nie dał się pokonać Manchesterowi City. Duża w tym  zasługa Łukasza Fabiańskiego. Polak ma za sobą świetny występ, a jego dobra dyspozycja została doceniona.

Statystyczny portal whoscored.com przyznał Polakowi notę „7.6” (skala 1-10). Żaden piłkarz West Hamu nie miał lepszej oceny. Wyższą notę miał tylko Joao Cancelo z Manchesteru (7.7).

Reprezentant Polski zaliczył aż sześć udanych interwencji. Najbardziej zapamiętane będzie zapewne wygrane starcie sam na sam z Raheemem Sterlingem w ostatnich minutach spotkani

Łukasz Fabiański po meczu:

Myślę, że w pierwszej połowie byliśmy naprawdę dobrą drużyną i wystawiliśmy City na dużą presję. Nasz plan gry sprawdził się doskonale. W drugiej połowie z każdą minutą zaczęli wywierać na nas dużo większą presję niż wcześniej i musieliśmy bronić o wiele uważniej i precyzyjniej niż w pierwszej części. Ostatecznie zdobyliśmy punkt w tej grze i to jest najważniejsze.

To co było dobrego w drugiej połowie to, to że byliśmy mocni w obronie. Naprawdę chcieliśmy mieć pewność, że nie przegramy tego spotkania, więc chroniliśmy naszą bramkę przed wszelkimi atakami. Myślę, że robiliśmy to przez większość meczu, jednak końcówka była może trochę bardziej nerwowa.

Pomogłem drużynie, bo taką rolę mam na boisku

Oczywiście przeciwko drużynie takiej jak City zawsze tracisz jakieś szanse, ale pod koniec spotkania pomogłem drużynie i jestem z tego powodu bardzo szczęśliwy. To moja rola, którą muszę wykonać na boisku i cieszyłem się, że mogłem dziś pomóc w tak istotnym momencie.

Antonio robi dobre przebiegi i jest niezwykle silny

Łukasz Fabiański , podobnie jak wszyscy w szatni West Ham, jest wielkim fanem pracy Michaila Antonio. Ma nadzieję, że kontuzja ścięgna podkolanowego, która zmusiła środkowego napastnika do zejścia z boiska na początku drugiej połowy, nie jest poważna.

Michail jest dużym zagrożeniem dla każdego przeciwnika z którym gramy i dla każdego obrońcy w tej lidze. Jest bardzo silny, a jego gra w napadzie jest naprawdę dobra. Antonio może wykańczać swoje szanse i to jest cenne. Myślę, że zawsze będzie zagrożeniem dla każdego obrońcy w tej lidze. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że w tej chwili gra w ten sposób.