We wtorkowym sparingu West Hamu z Colchester United, w zespole Młotów wystąpił młody snajper Manchesteru City, Devante Cole. 20-latek ma mało szans na pokazanie swoich umiejętności na Etihad Stadium i nosi się z zamiarem klubu. 

Napastnik jest testowany w klubie z Upton Park przed ewentualnym transferem. Menedżer Młotów Slaven Bilić jest poważnie zainteresowany pozyskaniem tego piłkarza z zespołu vicemistrza Anglii.

Syn Andy’ego Cole’a nie zdążył zaliczyć jeszcze debiutu w pierwszym zespole MC. W ostatnim sezonie przebywał na wypożyczeniach w MK Dons oraz Barnsley. Ponadto Anglik grał w reprezentacjach swojego kraju do lat 16,17,18 i 19.

Patrzymy na tego zawodnika bardzo poważnie. Myślimy, że nas klub jest za krótki jeśli chodzi o zawodników na pozycji napastnika. W spotkaniu z Colchester grało mu sie trudno, ponieważ nie dostawał zbyt wielu piłek od pomocników. Ale on pokazał, że może być bardzo niebezpieczny i my o tym doskonale wiemy. Nie ma zbyt wielu szans w Manchesterze City, więc jest dostępny i myślimy o zakontraktowaniu go. – powiedział Terry Westley

Na temat piłkarza wypowiedział się również Josh Lawless z Maine Blues: – Devante Cole jest bardzo dziwnym piłkarzem. Jest bardzo utalentowany, ale nigdy nie przedarł się do pierwszego zespołu Man City i dwa razy został wypożyczony. On może grać zarówno na lewej stronie jak i centralnie w ataku. Ale biorąc pod uwagę poziom napastników w klubie, jest bardzo nisko w hierarchii. West Ham może być dobrym ruchem dla niego. Bilić może zorganizować swoją filozofie z tym zawodnikiem. Szczerze mówiąc to jest lepsza perspektywa dla niego niż gra w City.