Kolejny napastnik praskiej Slavii jest łączony z przenosinami na London Stadium. Po Abdallahu Simie, Młoty miałyby interesować się Janem Kuchtą – informuje Football Insider.

West Ham jest jednym z klubów Premier League, które maja na radarze 24-latka. Wstępnie zainteresowanie wyrażają Newcastle United, Southampton oraz Brighton & Hove Albion. Włodarze tych czterech klubów oglądały w czwartek na żywo spotkanie Slavii Praga z Glasgow Rangers w Lidze Europy.

Kuchta rozgrywa bardzo dobry sezon i jest wspólnie z Simą – najlepszym strzelcem „Zszywanych” w Fortuna Lidze. Obaj zawodnicy mają na swoim koncie po jedenaście trafień. Snajper jest skuteczny również w Lidze Europy, gdzie zdobył dwie bramki i zaliczył dwie asysty.

Statystyki Kuchty z rozgrywek 20/21 (źródło: Transfermarkt)

Czeski napastnik jest wychowankiem Slavii Praga, ale długo nie mógł na stałe zagościć w kadrze pierwszego zespołu. W związku z tym był wypożyczany do Bohemians 1905 Praga, Viktorii Zizkov, Slovacko, FK Teplice i Slovana Liberec. Ten ostatni klub wykupił go w lutym 2020 roku. Dzięki dobrym występom w rundzie wiosennej sezonu 2019/20, Slavia odkupiła go z powrotem za 400 tysięcy euro.