EA Sports zmierzyło prędkości do jakich rozpędzają się zawodnicy Premier League. Na podstawie tego badania ogłoszono najszybszych zawodników angielskiej ligi. Znalazło się tam miejsce również dla graczy West Hamu.

Na oficjalnej stronie EA Sports, producenta popularnej gry FIFA, opublikowano wyniki eksperymentu, który miał przedstawić najszybszych zawodników Premier League. Brano pod uwagę wyłącznie maksymalną prędkość osiągniętą przez zawodników. Aż dwóch zawodników Młotów znalazło się w pierwszej dziesiątce.

Okazuje się, że najszybszym zawodnikiem popularnych Młotów jest Victor Moses. Rozpędził się do 35 km/h co dało mu czwarte miejsce w rankingu Fify – ex aequo z Markiem Albrightonem z Leicester. Na ósmym miejscu uplasował się natomiast Carl Jenkinson, który osiągnął 34,89 km/h. Warto przypomnieć, że obaj zawodnicy są wypożyczeni do drużyny Slavena Bilicia.

Zestawienie ewidentnie wygrało Leicester, którego aż pięciu zawodników pojawiło się w tym najlepszej dziesiątce. Co ciekawe żaden z „wielkich klubów” nie ma tu swojego przedstawiciela.

Pełne zestawienie:
10. Wes Morgan (Leicester) – 34,76 km/h
9. Charlie Daniels (Bournemouth) – 34,86 km/h
8. Carl Jenkinson (West Ham) – 34,89 km/h
6. Mame Biram Diouf (Stoke City) – 34,97 km/h
6. Ritchie De Laet (Leicester) – 34,97 km/h
4. Victor Moses (West Ham) – 35 km/h
4. Marc Albrighton (Leicester) – 35 km/h
3. Billy Jones (Sunderland) – 35,07 km/h
2. Jeffrey Schlupp (Leicester) – 35,26 km/h
1. Jamie Vardy (Leicester) – 35,44 km/h