Reprezentacja Polski z Łukaszem Fabiańskim w składzie pokonała w ostatnim meczu grupowym Japonię 1:0 podczas Mistrzostw Świata w Rosji. Niestety z turniejem pożegnał się Senegal z Cheikhou Kouyaté w wyjściowej jedenastce. Lwy Terangi ulegli Kolumbii 0:1.

Łukasz Fabiański rozegrał pełne 90 minut w bramce Polaków i popisał się kilkoma dobrymi interwencjami. 33-latek nie zawiódł i pokazał się z bardzo dobrej strony. Już nie możemy doczekać się jego gry w koszulce Młotów!

Jedyną bramkę do Orłów Nawałki zdobył piłkarz Southampton Jan Bednarek, który w 59 minucie wykorzystał świetne dośrodkowanie Rafała Kurzawy. Polacy kończą grupę na ostatnim czwartym miejscu w tabeli.

Odbiory – 1

Kapitan Senegalu Cheikhou Kouyaté grał przez 90 minut z Kolumbią. Zespół pomocnika West Hamu przegrał 1:0 po golu Yerry’ego Miny. Niestety przy takim samym bilansie punktów i bramek o awansie musiała zadecydować klasyfikacja Fair Play i Senegalczycy musieli uznać wyższość Azjatów, którzy w trzech meczach grupowych „złapali” cztery żółte kartki, a Lwy Terangi – sześć. Warto wspomnieć, że w 85 minucie meczu na murawie pojawił się ex-Młot Diafra Sakho.